Laserowe usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów – jest najnowszą i obecnie najbardziej skuteczną metodą leczenia hemoroidów przy użyciu lasera o długości fali 1470 nm.

Zabieg laserowego leczenia hemoroidów zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu miejscowym , dzięki czemu jest możliwe wykonanie zabiegu w trybie ambulatoryjnym. Do wnętrza guzka krwawniczego wprowadza się stożkowe włókno laserowe, które stopniowo się wyciąga. Podczas wyciągania , światło lasera o długości fali 1470 nm zamyka naczynia splotów żylnych hemoroidalnych oraz doprowadza do obkurczenia się tkanki łącznej , likwidując tym samym przyczynę dolegliwości.
Cierpisz z powodu hemoroidów?
Hemoroidy lub żylaki odbytu. Mówi się że jest to choroba cywilizacyjna, a jej objawy powodują duży dyskomfort. Ze względu na umiejscowienie, hemoroidy są często uważane za chorobę wstydliwą, co nie zachęca do wizyty u lekarza.
Z badań wynika, że wśród osób po trzydziestym roku życia – ok 30% ma hemoroidy, po czterdziestym roku – 40%, a po pięćdziesiątym roku życia już co druga osoba. Hemoroidy ma również co druga kobieta w ciąży.
Co warto wiedzieć?
Guzki krwawnicze umiejscowione w kanale odbytu, posiada każdy człowiek. Pełnią one ważną rolę. Są to małe „poduszeczki”, które wraz z mięśniami zwieracza uszczelniają kanał odbytu, pomagając w kontrolowaniu wypróżnień. W sytuacji , gdy guzki krwawnicze nadmiernie się rozciągną, a krew w nich zawarta nie odpływa całkowicie, pojawia się stan zapalny. Przedłużający się stan zapalny prowadzi do trwałych zmian chorobowych. które nazywamy „hemoroidami”.
We wczesnym stadium objawy są bardzo łagodne, dlatego też są często lekceważone. W późniejszej fazie,w okolicy odbytu pojawia się świąd, pieczenie, ból i lekkie krwawienie podczas oddawania stolca. Z czasem, powiększone guzki krwawnicze okresowo wysuwają się na zewnątrz, poza kanał odbytu i nie cofają się na miejsce. Wówczas trzeba niestety „pomóc” im wrócić na miejsce. W stanie zaawansowanym guzki krwawnicze wymagają usunięcia chirurgicznego.
Istnieje wiele metod usuwania hemoroidów – wśród nich warto wymienić tradycyjne operacje chirurgiczne (metoda Longo, klasyczna metoda Milligana Morgana czy metoda Ferguesona) oraz bardziej nowoczesne zabiegi, które cechuje coraz mniejsza inwazyjność. Należy tutaj wspomnieć o skleroterapii, opaskowaniu (nazywanym też „gumkowaniem”) czy krioterapii. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się także zabiegi wykorzystujące działanie lasera, które polegają na naświetleniu guzka krwawniczego wiązką jego promieniowania. Doprowadza to do obkurczenia się światła naczynia odżywiającego guzek aż do jego całkowitego zamknięcia, czego efektem jest ostatecznie odpadnięcie guzka.

Wkłucie światłowodu laserowego w poduszkę hemoroidalną po uprzednim znieczuleniu

Stopniowe naświetlanie hemoroidu impulsami lasera

Światło lasera zamyka naczynia krwionośne wewnątrz hemoroidu, co prowadzi do ich obkurczenia
Jaka jest skuteczność laserowego leczenia żylaków odbytu?
Zabiegi z wykorzystaniem lasera są dość kosztowne w porównaniu do innych metod leczenia hemoroidów, dostępnych na rynku. Dlatego też, nim podejmie się decyzję o wykonaniu zabiegu z zastosowaniem techniki lasera, warto dowiedzieć się, czy ma on przewagę nad innymi sposobami leczenia hemoroidów.
W czasopiśmie naukowym „Diseases of the Colon&Rectum” opublikowany został artykuł, porównujący efekty leczenia żylaków odbytu z wykorzystaniem lasera oraz metody, polegającej na ich gumkowaniu. Badanie przeprowadzono w dwóch ośrodkach klinicznych we Włoszech i zakwalifikowano do niego 60 pacjentów, u których stwierdzono obecność żylaków odbytu w stadium II bądź III. Pacjentów poddano następnie obserwacji, której średni czas trwania wyniósł 6 miesięcy – w tym czasie oceniano przebieg okresu pooperacyjnego, obecność dolegliwości bólowych po zabiegu, stopień wycofania objawów oraz ogólne samopoczucie chorych.
Uzyskane wyniki jednoznacznie wykazały, że przeprowadzenie zabiegu usunięcia żylaków odbytu z wykorzystaniem lasera pozwala na osiągnięcie lepszych wyników niż w przypadku ich opaskowania. Pacjenci poddani laseroterapii ocenili ból pooperacyjny na niemal 3-krotnie słabszy niż pozostali. Po upływie 6 miesięcy wycofanie objawów zaobserwowano u 90% pacjentów po zabiegu z użyciem lasera i u 53% po zabiegu „gumkowania”. Pacjenci, którzy zdecydowali się na laseroterapię, zgłaszali także znacznie większą poprawę samopoczucia, związanego z ustąpieniem dolegliwości.
Przedstawione w badaniu dane są dość istotne, biorąc pod uwagę fakt, że czas trwania obu zabiegów jest zbliżony . Żadem z zabiegów nie jest również obarczony ryzykiem wystąpienia powikłań, które mogłyby na samym starcie czynić go gorszym rozwiązaniem.
Bezoperacyjne leczenie hemoroidów
Leczenie hemoroidów metodą Barrona w połączeniu z fotokoagulacją laserową
Żylaki odbytu (łac. varices haemorrhoidales), zwane również chorobą hemoroidalną (hemoroidy), są poszerzeniem splotu żylnego odbytu. Do czynników przyczyniających się do powstania żylaków odbytu należą m.in. ciąża, poród siłami natury, otyłość, dieta uboga w błonnik, nadużywanie alkoholu, silne parcie podczas wydalania stolca, zaparcia, czynności zwiększające ciśnienie w jamie brzusznej np. dźwiganie ciężkich przedmiotów, nadciśnienie wrotne, prawdopodobnie czynnik genetyczne.
Objawy:
- uczucie niecałkowitego wypróżnienia
- świąd
- świeża krew podczas oddawania stolca
- wypadanie żylaków (późniejszy objaw, duże żylaki)
- ból
Podział
W zależności od rozmiarów wyróżnia się 4 stopnie powiększenia guzków:
- Powiększenie guzków bez ich wypadania na zewnątrz;
- Guzki wypadają na zewnątrz w czasie wypróżniania się, lecz cofają się samoistnie;
- Guzki wypadają w czasie wypróżnienia i muszą być odprowadzone ręcznie;
- Guzki utrzymują się na zewnątrz, nie zmniejszają się i ulegają zakrzepicy.

Metoda Barrona – bezoperacyjne leczenie żylaków odbytu
Leczenie hemoroidów
Leczenie doraźne żylaków odbytu obejmuje przyjmowanie dużych ilości płynu (do 10 szklanek wody dziennie), posiłków bogatych w błonnik, unikanie zaparć oraz biegunek. Miejscowo stosowane mogą być czopki, maści czy kremy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwzakrzepowym, środki zmiękczające stolec (np. laktuloza) nasiadówki w ciepłej wodzie lub korze dębu. Powoduje to ustąpienie dokuczliwych objawów, ale nie przyczyny.
Technika małoinwazyjna: Skuteczna, bezoperacyjna, bezpieczna metoda leczenia żylaków odbytu. Zabieg ambulatoryjny. Bezoperacyjne usuwanie żylaków odbytu metodą Barrona jest najczęściej stosowana małoinwazyjną technika leczenia hemoroidów. Polega ona na założeniu gumowych opasek na szyję guzka krwawniczego, co doprowadza do jego martwicy i oddzielenia się od podstawy tworzącego go żylnego ciała jamistego.Bardzo popularna szczególnie w połączeniu z fotokoagulacją laserową. Pacjent po zabiegu wraca do domu i do swoich obowiązków. Można nadal pracować bez większego bólu i stresu związanego z pobytem w szpitalu. Skuteczność metody wynosi około 90%. Zabieg jest powtarzany 2-3 krotnie do uzyskania właściwych wyników.
Liposukcja laserowa
Liposukcja laserowa, zwana inaczej lipolizą laserową, to nowoczesna i bezpieczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem techniki laserowej i jednoczesnym odsysaniem tłuszczu oraz obkurczaniem skóry poprzez przebudowę włókien kolagenowych. Kluczem do sukcesu tej metody jest długość fali lasera zoptymalizowana do stapiania komórek tłuszczowych przy uzyskiwaniu jednoczesnego efektu ujędrniania i wygładzania skory. Podczas zabiegu robione jest małe nacięcie, przez które wprowadzana jest ultra-cienka sonda emitująca promień lasera (kaniula), który rozgrzewa równomiernie tkankę tłuszczową. Zemulgowany tłuszcz jest w większości usuwany za pomocą odsysania, a częściowo przez układ limfatyczny. Dodatkowo liposukcja laserowa stymuluje produkcję kolagenu i poprawia jędrność skóry. Ta małoinwazyjna i bezpieczna metoda daje rewelacyjne efekty w modelowaniu sylwetki. Nie wymaga przy tym znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji. Zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu i trwa on średnio około 30-60 minut w zależności od zakresu i miejsca stosowania.
Zalety zabiegu liposukcji laserowej:
- małoinwazyjność dająca maksymalny stopień bezpieczeństwa
- krótki czas wykonywania procedury (średnio 30-60 minut)
- natychmiastowy, wyraźny i trwały efekt modelowania ciała dzięki odsysaniu tłuszczu
- ujędrnienie i wygładzenie skóry na obszarze lipolizy
- skrócenie okresu rekonwalescencji do minimum
- brak przerwy w codziennych czynnościach
- znieczulenie miejscowe
- równoczesna koagulacja naczyń
- poprawa powierzchniowej jednorodności skóry po zabiegu
- możliwość wykonania zabiegu w takich miejscach jak: twarz, górna część brzucha, kolana, podbródek, szyja, ramiona, pośladki, biodra i uda.

Jak wygląda zabieg?
Pacjent w trakcie zabiegu jest przytomny i znieczulony nasiękowo. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcie i wprowadza światłowód pod skórę. Za pośrednictwem wysokiej temperatury w pierwszym etapie rozpuszcza i usuwa tkankę tłuszczową, a w drugim oddziaływuje wysoką temperaturą na włókna kolagenowe, dzięki czemu oprócz efektu wyszczuplenia, pacjent uzyskuje również wyraźną poprawę zewnętrznych warstw skóry. Zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny. W trakcie zabiegu na bieżąco regulowana jest ilość podawanych środków przeciwbólowych, tak, aby pacjent miał jak najwyższy komfort. Na koniec zabiegu pacjent ubierany jest w specjalne ubranie uciskowe, które należy nosić przez pewien czas po zabiegu. W zależności od okolicy może to być to od jednego do kilku tygodni zgodnie z zaleceniami lekarza.
Jaki jest okres rekonwalescencji?
W przeciwieństwie do liposukcji tradycyjnej, pacjent po zabiegu lipolizy laserowej może właściwie w ciągu kilku godzin po zabiegu podjąć normalną aktywność. W zależności od indywidualnych uwarunkowań i ze względu na działanie znieczulenia dobrze pozostawić sobie dzień po zabiegu na odpoczynek. Na leczonej okolicy mogą, ale nie muszą pojawić się siniaczki i bezwzględnie należy przestrzegać noszenia ubrania uciskowego. Bezpośrednio po zabiegu leczona okolica może być wrażliwsza niż zazwyczaj, ale odczucia te nie powinny powodować konieczności wyłączenia pacjenta z normalnego życia.
Kiedy zobaczę efekty?
Bezpośrednio po zabiegu leczona okolica może być opuchnięta, co spowoduje niewidoczność efektu zabiegu. Z czasem opuchlizna schodzi, a widoczny efekt pojawia się od 2-6 tygodni po zabiegu, w zależności od leczonej okolicy. Jest to wówczas wyraźna zmiana w wyglądzie leczonej okolicy. Pełny efekt oraz widoczna poprawa jakości skóry pojawia się po 6 miesiącach, ze względy na konieczność wymiany kolagenu w skórze.
Technika lipolizy laserowej
Technika lipolizy laserowej polega na selektywnym działaniu promienia laserowego na tkankę tłuszczową, niszcząc termicznie poszczególne tkanki tłuszczowe dzięki bardzo cienkim światłowodom ( 400 – 600 mikrometrów) wprowadzanym za pomocą kaniuli o średnicy 1 mm i długości
10 –20 cm.
Laser daje szansę przeprowadzenia minimalnie inwazyjnego zabiegu w znieczuleniu miejscowym.
Dodatkową zaletą wykonanego zabiegu jest poprawa elastyczności i sprężystości skóry poprzez
podgrzanie włókien kolagenowych oraz mała urazowość i niewielkie dolegliwości po zabiegu.
Leczenie laserem
Laser naczyniowy
- zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy
- likwidacja zmian naczyniowych na nogach – tzw. „pajączki”
- usuwanie przebarwień i naczyniaków w obrębie twarzy
Fotoodmładzanie IPL
Fotoodmładzanie jest jednym z najchętniej stosowanych zabiegów w medycynie estetycznej .Jest wykonywany z użyciem terapeutycznej lampy impulsowej .Lampa IPL jest urządzeniem emitującym fale elektromagnetyczne w zakresie widma fal widzialnych .Stosując odpowiednie filtry, można modyfikować zakres długości wysyłanych fal .Podczas zabiegu fotoodmładzania tarczą docelową jest zawarta w skórze melanina,(przebarwienia, plamy, piegi) oraz hemoglobina zawarta w drobnych, rozszerzonych naczynkach krwionośnych .Zabieg polega na wybiórczej fotodermolizie (czyli zniszczeniu światłem) patologicznych zmian, które różnią się kolorem od zdrowej skóry. Skóra zdrowa pozostaje nietknięta.
Efekty fotoodmładzania:
- wyrównanie kolorytu skóry,
- zamykanie siateczki rozszerzonych naczynek krwionośnych,
- usuwanie plam,przebarwień,piegów,
- indukcja syntezy kolagenu,
- wzrost napięcia skóry,
- delikatne złuszczenie warstwy rogowej naskórka
Laser chirurgiczny
- usuwanie brodawek, kurzajek, włókniaków
- usuwanie odcisków, żółtaków powiek, wrastających paznokci, itp.
- usuwanie tatuaży, blizn
Usuwanie tatuażu laserem Q-switched
Epilacja Laserowa
Epilacja laserowa jest jedyną metodą pozwalającą na pozbycie się niechcianego owłosienia w bezpieczny i trwały sposób. Epilacja to usuniecie owlosienia na trwałe a depilacja usuwa na jakiś okres czasu. Zabiegi epilacji są przeprowadzane przez osoby wykwalifikowane, z zastosowaniem odpowiedniego urządzenia i przynoszą oczekiwane, trwałe efekty.
Skleroterapia
Skleroterapia – to metoda leczenia „prostych” żylaków oraz śródskórnych poszerzeń żylnych – zwanych potocznie „pajączkami”. Skleroterapia polega na podaniu do światła żyły środka obliterującego, który powoduje jej zamknięcie.
Laser frakcyjny chirurgiczny CO2 Fire Xel ze skanerem
Frakcyjny laser CO2Fire- Xel jest wysokiej klasy urządzeniem produkowanym przez lidera na rynku koreańskim – firmę BISON. Jego uniwersalność powoduje, że znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich gabinetach zabiegowych. Jest wykorzystywany zarówno w chirurgii, dermatochirurgii, dermatologii i medycynie estetycznej.
Promień lasera, rotowany przez głowicę skanującą, uszkadza naskórek pozostawiając jednak obszary nieuszkodzonej tkanki. Pozwala to na skrócenie okresu naprawy tkankowej po kolumnowej waporyzacji (ablacji) i daje bardzo dobry efekt estetyczny. W trakcie regeneracji powstaje nowa pokrywa nabłonkowa i nowe włókna kolagenowe wytwarzane przez pobudzone fibroblasty. Daje to widoczny efekt remodelowania blizn i odmłodzenia skóry. Umiejętne wykorzystanie lasera Fire- Xel może przynieść rozwiązanie wielu problemów, w krótkim czasie. Ma też intuicyjne oprogramowanie wyposażone w funkcje niespotykane w innych tego typu laserach.Posiada analizator , w zależności od koloru typu oraz nawodnienie skóry w danym dniu dobiera idealne indywidualne parametry leczenia.
Zastosowanie w medycynie estetycznej:
- Laserowy lifting twarzy i ciała
- Poprawa owalu twarzy
- Zmarszczki wokół oczu , pod oczami,”kurze łapki”, czoło, lwia zmarszczka
- Laserowy lifting powiek(opadające powieki)
- Blizny potrądzikowe.
- Usuwanie przebarwień ,melasma inne
- odnowa uszkodzonej przez słońce skóry.
- Fotoodmładzanie -szyja,dekolt,grzbiety rąk.
- Wiotkość po ciążowa skóry,rozstępy.
- Redukcja blizn pooperacyjnych (przerostowych, zanikowych)
- Waporyzacja zmian śródnabłonkowych i znamion naskórnych
- Wycięcie brodawek i polipów

Urządzenie znajduje zastosowanie zarówno w chirurgii jak i medycynie estetycznej
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Około 30 minut. Przed zabiegiem aplikuje się na skórę krem znieczulający. W razie potrzeby dodatkowo podaje się leki przeciw bólowe w trakcie zabiegu.
Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona,obrzęknięta. Obrzęk utrzymuje się do 2 dni. Zaczerwienienie utrzymuje się średnio 3-5 dni. Około 24h po zabiegu pojawiają się drobne strupki na całej powierzchni ,która była poddana zabiegowi. Około 3-4 dnia po zabiegu , strupki odpadają. W ciągu kilku dni naskórek zaczyna się łuszczyć i pojawia się odmłodzona warstwa skóry. Okres gojenia jest uzależniony od typu skóry. Dla skóry cienkiej wynosi 8-10 dni.
Przez 2 dni nie wskazane nakładanie makijażu , unikać miejsc zapylonych. Okolicę zabiegową po myciu , należy osuszyć ręcznikiem papierowym, nie wycierać ! . Nie wolno eksponować leczonej powierzchni na słońce przez 4 tygodnie. Nie wskazane używanie preparatów Retina-A, Renova, Zorac, Avage i miejscowych kortykosterydów przez 2 tygodnie.
Ile zabiegów jest koniecznych?
Resurfacing laserowy odmładza cerę o 5-10 lat. Pełna poprawa wyglądu skóry pojawia się stopniowa w przeciągu 3-5 miesięcy. Natomiast efekty zabiegu laserowego utrzymują się kilka lat(3-4 lata). Zalecane jest wykonanie od 1-4 zabiegów w odstępach 4-5 tygodni.
Przeciwwskazania:
- nowotwory skóry
- ciąża i okres karmienia piersią
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry
- przewlekłe zapalne dermatozy np. łuszczyca
- świeża opalenizna na tydzień przed zabiegiem
- okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym


SYNCREON – HIFU 3D medyczny certyfikat
Głębokie działanie liftingujące
Spektakularne efekty działania HIFU, które widoczne są na zewnątrz, osiąga się dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanej mocy ultradźwiękowej działającej w warstwach SMAS skóry. Wynikiem tego procesu jest natychmiastowy skurcz kolagenu, wraz ze stymulacją jego włókna, dzięki temu skóra staje się elastyczna, a tym samym gotowa do ukształtowania jej w naturalny, bezpieczny sposób. Co więcej jest to obecnie najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny mechanizm nadania skórze zupełnie nowego, świeżego, a przede wszystkim młodego wyglądu, bez jej wcześniejszego okaleczenia. Urządzenie nie przecina skóry, nie powoduje jej oparzeń, ani nie wywołuje żadnych efektów niepożądanych, które mogą wystąpić po chirurgicznym liftingu, dlatego też czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum. W skrajnych, rzadkich przypadkach trwa on od kilku do kilkunastu godzin. Zazwyczaj nie jest potrzebny wcale.
Precyzja najwyższej klasy
HIFU słynie z niezwykłej dokładności, działając wyłącznie na wybrane obszary skóry, nie uszkadzając pozostałych tkanek, które znajdują się w pobliżu jego działania. Ultradźwiękowe promieniowania dociera do warstw SMAS, kompleksowo rozwiązując problemy starzeniowe skóry, takie jak np. jej zwiotczenie. Dokładne ustawienie mocy na SMAS w postaci 4,5mm zapewnia najlepszy efekt możliwości jej kształtowania i zagęszczenia. Promienie ultradźwiękowe mają wpływ na warstwę kolagenu na 3mm pod skórą, co umożliwia jego rekonstrukcję, a tym samym zwiększa również sprężystość, usuwa zmarszczki i poprawia koloryt skóry.
Dzięki HIFU odmładzamy i wyszczuplamy, przywracając naszym pacjentom normalne, komfortowe życie.SYNCREON – HIFU 3D medyczny certyfikat
Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, jednak potrzeba około 3 miesięcy, aby zobaczyć te ostateczne. Utrzymają się one od 18 do 24 miesięcy, sprawiając, że skóra będzie świeża i wyraźnie młodsza.
Czas zabiegu jest krótki i nie przynosi pacjentom bólu, zaraz po nim mogą wrócić do codziennych zajęć.
Twarz i szyja – obszar jednego przyłożenia głowicy HIFU ma długość 25mm oraz szerokość od 1mm do 10 mm, działając na głębokość 3mm i 4,5mm
Ciało – Obszar jednego przyłożenia głowicy HIFU ma długość 25mm oraz szerokość od 1mm do 20 mm, działając na głębokość 8mm i 13mm. Użytkownik dostosowuje parametry, zgodnie ze swoimi potrzebami i wymaganiami. Szerokość jednego przyłożenia głowicy jest nie tylko większa niż inne, co pozwala maksymalnie skrócić czas zabiegu, ale także sprawia, że efekt przyniesie znacznie więcej korzyści.

Czym jest HIFU?
HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound) to zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykorzystujący ultradźwięki. Polega na precyzyjnym skupieniu skoncentrowanej wiązki fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na niewielkim punktowym obszarze ciała. Ultradźwięki docierają do głęboko położonych warstw skóry (w zależności od typu głowicy mogą sięgać na głębokość 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm, a nawet 13 mm), która podczas zabiegu poddawana jest ablacji, przy czym nie jest naruszana warstwa naskórkowa. W konsekwencji zachodzą zjawiska:
- termiczne – tkanka absorbuje falę ultradźwiękową, a powstały miejscowy efekt cieplny wywołuje koagulację tkanki (następuje rozgrzanie do około 60–70°C termicznych punktów koagulacji, czyli TCPs – Thermal Coagulation Points),
- mechaniczne – wewnątrz komórki wytwarzane są pęcherzyki gazu, następuje wzrost ciśnienia w jej wnętrzu, na skutek czego struktura komórki ulega zniszczeniu.
Co to jest HIFU lifting?
Metodą HIFU najczęściej wykonywany jest lifting twarzy i szyi. Jest to mało bolesny i nieinwazyjny zabieg określany powszechnie jako lifting bez skalpela. Metoda ta nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji, przez co nie ogranicza codziennej aktywności.
Zabieg stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Specjaliści donoszą, że oddziałuje również na warstwę włóknisto-mięśniową, powodując jej obkurczenie. Zabieg HIFU na twarz wygładza, zagęszcza i poprawia napięcie skóry. Ponadto zapewnia redukcję zmarszczek, zwłaszcza tzw. zmarszczek palacza i kurzych łapek, uniesienie podbródka i brwi, zmniejszenie wiotkości dolnej powieki i odmłodzenie owalu twarzy. Opóźnia proces starzenia się skóry i spłyca bruzdę nosowo-wargową. Zapewnia wymodelowanie linii żuchwy przez zmniejszenie opadających policzków. Wskazaniem do zabiegu są także rozszerzone pory skórne, rozstępy i blizny.
Skuteczność metody HIFU
Skuteczność metody HIFU jest bardzo wysoka. Wyraźną poprawę kondycji skóry zauważa się bezpośrednio po zabiegu, który trwa najczęściej około 30 minut. Jednakże najlepsze rezultaty uzyskuje się w ciągu kilku miesięcy (najczęściej po 90 dniach, kiedy nastąpi zakończenie procesu regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu). Należy podkreślić, że zabiegi oparte na metodzie HIFU są w większości przypadków jednorazowe. Wielu specjalistów wskazuje, że lifting HIFU może z powodzeniem stanowić alternatywne rozwiązanie dla innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Przeciwwskazania do HIFU
Liftingu HIFU nie przeprowadza się co najmniej przez 2 tygodnie po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego i botoksu. Przeciwwskazaniem są ponadto: choroba nowotworowa,dermatozy, choroby skóry, otwarte rany i skłonność do powstawania keloidów. HIFU nie powinien być przeprowadzany u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią oraz u osób posiadających rozrusznik serca i inne metalowe implanty. Nie należy go wykonywać u chorych z padaczką, przewlekłymi chorobami neurologicznymi i niewyrównaną cukrzycą.

Mała chirurgia
Chirurgia zachowawcza
Konsultacje i leczenie:
- chorób w obrębie jamy brzusznej
- chorób układu pokarmowego
- chorób żołądka i dwunastnicy
- chorób wątroby, dróg żółciowych oraz trzustki
- chorób jelita cienkiego, grubego oraz odbytnicy
- żylaków odbytu ( hemoroidy)
- żylaków kończyn dolnych
- chorób piersi
- ginekomastia
- diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych
- bóle różnego pochodzenia ( brzucha, pooperacyjne, pourazowe…)
Chirurgia operacyjna:
- operacja przepuklin (brzusznych, okołopępkowych, pachwinowych, udowych)
- operacja żylaków kończyn dolnych
- operacja hemoroidów
- wszycie Esperalu
- usuwanie blizn, znamion barwnikowych (+bad.histopatologiczne)
- usuwanie kaszaków, tłuszczaków, włókniaków (+bad.Histopatologiczne)
- usuwanie guzków i zmian nowotworowych (+bad.histopatologiczne)
- wycięcie guzków piersi (+bad. histopatologiczne)
Konsultacje chirurgiczne – proktologiczne i neurologiczne
Leczenie laserem
Leczenie laserowe oferuje szereg korzyści estetycznych, w tym:
Laser naczyniowy: skuteczne zamykanie naczynek na twarzy, likwidacja „pajączków” na nogach oraz usuwanie przebarwień i naczyniaków na twarzy.
Laser chirurgiczny: usuwanie brodawek, kurzajek, włókniaków, odcisków, żółtaków powiek, wrastających paznokci, a także tatuaży i blizn.
Fotoodmładzanie IPL: popularny zabieg, który poprawia koloryt skóry, zamyka rozszerzone naczynka krwionośne, usuwa plamy, przebarwienia i piegi oraz stymuluje syntezę kolagenu, poprawiając napięcie skóry.
Usuwanie tatuażu laserem Q-switched.
Depilacja laserowa: trwałe usuwanie owłosienia, co sprawia, że jest to bezpieczna i skuteczna metoda pozbycia się niechcianego owłosienia.
Dzięki temu, pacjenci mogą cieszyć się poprawą wyglądu skóry oraz trwałymi efektami, jakie oferuje leczenie laserowe.

Neurologia
Lucyna Fiedorowicz-Gardi lekarz specjalista neurolog prowadzi działalność lekarską w zakresie neurologii.
Konsultacje i leczenie chorób układu nerwowego:
- naczyniowych (bóle głowy, udary…)
- zwyrodnieniowych (choroba Parkinsona, choroba Alzhaimera…)
- demilinizacyjnych (np. SM)
- guzy układu nerwowego
- padaczka
- nerwice
- choroby mięśni i choroby układu nerwowego ( neuropatia, choroba porażenia dyskowego, korzonki, etc)

Dr Lucyna Fiedorowicz – Gardi
Lekarz specjalista neurolog
Botox
Zmarszczki
Jednym z ważniejszych elementów naszego wyglądu jest twarz. Jak mówił sławny filozof, „ojciec medycyny” – Hipokrates z Kos – „Twarz jest zwierciadłem naszej duszy”, dlatego poświęcamy jej tak wiele uwagi, czasu i pieniędzy. Dokonując jej pielęgnacji niwelujemy zmarszczki, nierówności i przebarwienia skóry.
Czasem nawet decydujemy się na operacje plastyczne, chociaż nie zawsze są one konieczne. Na szczęście postęp w nowoczesnej medycynie estetycznej, pozwala nam skorzystać z coraz doskonalszych sposobów i środków poprawiających urodę.
Leczenie preparatem BOTOX jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić uciążliwe zmarszczki. 10 minutowa procedura polega na kilku drobnych wstrzyknięciach. BOTOX powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.

Jak działa BOTOX?
Za powstawanie znarszczek odpowiada nadmierna aktywność mięśni. Niewielka ilość preparatu BOTOX podana do mięśnia powoduje jego rozluźnienie. Efektem jest wygładzenie zmarszczek.
Zmarszczki „Surgiderm”
Starzenie się jest naturalnym procesem, jest prawem natury, ale przy dzisiejszym rozwoju medycyny estetycznej można starzeć się młodo i pięknie. Medycyna oferuje nam liczne metody usuwania bądź zatrzymywania oznak starzenia się. Gładka i jędrna skóra to atrybut każdego człowieka i należy go pielęgnować.
Jednym z najbardziej efektywnych i bezinwazyjnych sposobów zatrzymania młodego wyglądu są zabiegi korekcji zmarszczek stabilizowanym kwasem hialuronowym.
KWAS HIALURONOWY – REWOLUCJA W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ
Cząsteczki kwasu hialuronowego są fizjologicznym składnikiem naszych tkanek. Występują głównie pod skóra i są odpowiedzialne za utrzymanie jej odpowiedniej wilgotności. Niestety wraz z upływem czasu kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany. Z wiekiem, jego zawartość w tkance podskórnej zmniejsza się i tak powstają zmarszczki.
Kwas hialuronowy jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa i z tego powodu jest stosowany w produktach kosmetycznych jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających. Już 1% roztwór wodny kwasu hialuronowego ma właściwości żelujące. Produkty kwasu hialuronowego można bezpiecznie stosować zimą, ponieważ w przeciwieństwie do kremów, w których jest woda, nie wywołują teleangiektazji (rozszerzenia naczyń krwionośnych).
Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również jako naturalny filtr, osłaniający warstwę rogową naskórka przed wnikaniem w nią substancji chemicznych i bakterii.
Otrzymywanie kwasu hialuronowego w warunkach laboratoryjnych stało się przełomem w medycynie estetycznej. Iniekcje z kwasu hialuronowego są od tej pory najczęściej stosowaną i najbezpieczniejszą metoda wypełniania zmarszczek. Za ich pomocą można dokonać korekcji zmarszczek, przywracając młody wygląd skórze.
Kwas hialuronowy uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, nie jest pochodzenia zwierzęcego. Cząsteczki kwasu otrzymywanego tą metodą rozkładają się w organizmie zupełnie naturalnie. Nie ma więc mowy o skutkach ubocznych i ryzyku, jakie niosą za sobą inne metody wypełnienia zmarszczek. Co więcej, wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest odwracalne. Efekt widoczny jest przez około 9 – 12 miesięcy, po tym czasie stopniowo i naturalnie zanika.


Najczęściej Zadawane Pytania
Jest nową laserową techniką minimalnie inwazyjnego leczenia hemoroidów. Jest to metoda skuteczna, szybka, a zarazem pewna i dokładna. Brak rany pozabiegowej umożliwia szybki powrót do aktywności. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych.
Leczenie preparatem BOTOX jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić uciążliwe zmarszczki. 10 minutowa procedura polega na kilku drobnych wstrzyknięciach. BOTOX powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.
Liposukcja laserowa, zwana inaczej lipolizą laserową, to nowoczesna i bezpieczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem techniki laserowej i jednoczesnym odsysaniem tłuszczu oraz obkurczaniem skóry poprzez przebudowę włókien kolagenowych.
Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 94 340 49 40, 94 340 20 76 lub odwiedź nas osobiście w naszej lokalizacji przy Zwycięstwa 237 w Koszalinie. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz umówimy wizytę.